Cykliczne spotkanie piwowarów domowych 10.04.2016 r. oraz prezentacja stylów na XI KPD we Wrocławiu

Jak tam piwa uwarzone po sezonie? A na konkurs we Wrocławiu? Jak jeszcze nie (choć na RIS-a już trochę późno), a chcielibyście się dowiedzieć co nie co o English Brown ale, Pilsie, Russian Imperial Stout, oraz Berliner Weisse zapraszamy na wykład i spotkanie piwowarów domowych  w Zakładzie Usług Piwnych, ul. Ruska 34, Wrocław, które odbędzie się 10.04.2016 (niedziela), godz. 15.00

IMG_4973

Spotkanie zaczniemy od prezentacji czterech stylów, które będą oceniane w czerwcu na XI KPD we Wrocławiu. Jeżeli chcecie się dowiedzieć historii RIS-a albo Pilsa lub dowiedzieć się jakich składników użyć do Berlinera by uzyskać kwaśny smak oraz jakie chmiele najlepiej użyć do English Brown Ale jest to spotkanie dla was. Jeżeli macie już uwarzone piwa w tych stylach i chcielibyście dostać profesjonalną ocenę oraz wymienić się doświadczeniami z innymi piwowarami zapraszamy serdecznie na spotkanie. Jeżeli natomiast nie posiadacie piw w danych stylach, to bierzcie co macie w piwnicy. Spróbujemy wszystkich piw jak to na spotkaniu, będziecie mogli pogłębić swoją wiedzę i dowiedzieć się  o zaletach i wadach jego, a przede wszystkim jest to znakomita okazja do zawarcia nowych znajomości oraz podtrzymania starych :-)

Warunki uczestnictwa:

– przygotowanie na spotkanie 4 x 0,5 l piwa z wybranej przez Ciebie warki (najlepiej w stylach wymienionych wyżej 😉 ) do degustacji przez zgromadzonych piwowarów domowych. Jeśli masz jakieś piwo zepsute, które chciałbyś skonsultować pod kątem „dlaczego tak się stało”, to weź też jedną butelczynę dodatkowo. Jednak bazą powinny być piwa pijalne :)

Wykład poprowadzi:

Pils i Berliner Weisse – Bartosz Kozłowski

RIS oraz English Brown Ale – Krzysztof Czechanowski

UWAGA! Wspólnej ocenie przez wszystkich uczestników zostanie poddane 8 ze zgłoszonych piw (wyboru dokonamy wspólnie już po przybyciu na spotkanie), w podziale na 2 grupy degustacyjne – resztę spożyjemy w trakcie piwowarskich rozmów na tematy różne. Można przynieść dowolne ilości piwa do oceny oraz do indywidualnej wymiany doświadczeń.

Zapisz się na spotkanie za pomocą formularza zgłoszeniowego:

(wszystkie pola wymagane)

Moderator spotkania:

Krzysztof Czechanowski ( Undeath) i Bartek Kozłowski ( Bart3q)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Spotkania piwowarów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *