Kurs sensoryczny WIP na Wrocławskich Warsztatach Piwowarskich 10 i 11 Czerwca

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w Kursie sensorycznym organizowany przez Wrocławską Inicjatywę Piwowarską na kapsułkach firmy Flavor Active, który odbędzie się podczas VIII Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa oraz XIV Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich 10 i 11 czerwca na Stadionie.

 

Kurs przeznaczony jest dla piwowarów domowych oraz innych osób, które chcą posiąść wiedzę umożliwiającą prawidłową ocenę piwa. Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy piwowarskiej naukowej oraz sensorycznej. Wykład z wiedzy teoretycznej uzupełniony jest degustacją specjalnie rozrobionych kapsułek z zapachami, pozwalające określić dany aromat w piwie oraz przeprowadzenie szerokiej dyskusji na ten temat.

Kurs podzielony jest na 4 części po 5 kapsułek każda. Przeprowadzone zostaną w sobotę i niedzielę. Koszt całości kursu 20 kapsułek – 160 zł. W jednym kursie udział może brać 21 osób- LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. Kurs poprowadzi Krzysztof Czechanowski (Undeath) – doświadczony piwowar domowy oraz sędzia piwowarski PSPD.

10.05.2017 r Sobota od godziny 11.00:

1. – Wstęp – jak degustować piwo, główne cechy piwa

2.- Pierwsza część aromatów  – 5 zapachów: Diacetyl, Papierowy(karton), DMS, Skunks i Merkaptan

3. – Druga część aromatów – 5 zapachów: Metaliczny, Fenolowy, Rozpuszczalnik, Siarkowodór i Kwas Masłowy

11.06.2017 r Niedziela od godziny 11.00:

4. – Trzecia część  aromatów – 5 zapachów: Chmielowy, Geraniol (kwiatowy), Kapronian (dojrzałe jabłko), Maślan etylu i Octan Izoamylu

5. – Czwarta część aromatów – 5 zapachów: Aldehyd octowy, Zbożowy, Świeżo ścięta trawa, Kwas Kaprylowy i koci

6. – Zakończenie kursu – mini egzamin – kursanci dostają karty do oceny piwa, oraz piwo z wadami, każdy będzie musiał indywidualnie wyłapać wady, które omówimy na koniec wspólnie. Rozdanie dyplomów i pokursowe rozmowy.

Kurs odbywa się podczas Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa, w namiocie Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich oraz Beer Geek Madness.  Jeżeli nie będziecie mogli trafić proszę się zapytać na stanowisku informacyjnym. Zapewniam materiały pomocnicze, kubki, mace, wodę mineralną i dobrą atmosferę. Uczestników prosi się, żeby w dniu kursu nie spożywali ostrych potraw, mocno doprawionych oraz nie używali mocnych perfum i kosmetyków (żeby nie zaburzać innym użytkownikom odbioru próbek) i dzień wcześniej wstrzymali się spożywania większej ilości alkoholi.

Zgłoszenia za pomocą formularza, miejsca według pierwszeństwa zgłoszenia – będzie wysyłany mail zwrotny. Opłata za kurs 160 zł na konto podane w zwrotnym mailu.

(wszystkie pola wymagane)

PROSZĘ SPRAWDZAĆ SPAM. Informacje zwrotne zwłaszcza na skrzynki z gmaila często tam lądują.

Prowadzący Kurs:

Krzysztof Czechanowski (Undeath)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Kurs sensoryczny WIP na Wrocławskich Warsztatach Piwowarskich 10 i 11 Czerwca

  1. Goldi_WRO pisze:

    Cześć,
    wysłałem dziś formularz, od 3h nie dostałem maila zwrotnego. Sprawdzam również SPAM.
    Nie ma już miejsc?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *