Pierwsze warzenie w Szynkarni już za nami

Szynkarnia_składniki_małe

W dniu 12.01.2014r dzięki uprzejmości sklepu Twój Browar oraz gościnności Szynkarni, Wrocławska Inicjatywa Piwowarska zorganizowała kolejny kurs warzenia piwa. W dolnej sali pubu zebrało się ponad 20 osób, które w towarzystwie kamer i aparatów fotograficznych najpierw wysłuchały krótkich wykładów wprowadzających na tematy m.in.:

– jakiego sprzętu i surowców potrzebuję do warzenia?
– jak zacząć?
– jak kontrolować proces warzenia?
– jak zorganizować warzenie w małym mieszkaniu?

Szynkarnia_wykład_małe

Wykłady poprowadzili doświadczeni piwowarzy domowi (Agnieszka Wołczaska-Prasolik „Marusia”, Przemysław Leszczyński „Leszczu007” i Łukasz Bzdzion „Bzdzionek”). Po wstępie teoretycznym przystąpiliśmy do praktyki, czyli warzenia piwa z procesem zacierania. W trakcie warzenia kursanci zadawali wiele pytań i aktywnie uczestniczyli w procesie zacierania, a później filtracji i gotowania brzeczki z chmielem.

Szynkarnia_zacieranie_małe

Mieli też okazję skosztować piwo w stylu DE India Pale Ale, które powstało na poprzedniej Szkółce.  Dodatkową atrakcją były degustacje piw piwowarów domowych, którzy też dość licznie się zebrali, aby podzielić się swoimi doświadczeniami.
Uwarzyliśmy piwo w stylu Rauchbier wg własnej receptury. Podczas następnej Szkółki ocenimy, czy przepis się sprawdził. A kiedy następne spotkanie? Informacje wkrótce!

Więcej fotek na naszym profilu FB.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pokazy warzenia - szkółka i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *