Plenerowy kurs warzenia piwa i spotkanie piwowarów domowych, 1.08.2015

volvo wiatyZapraszamy na wakacyjną odsłonę kursu warzenia piwa dla początkujących piwowarów, a także piwowarów domowych na piwne degustacje przy grillu!

Znacie już nasze stałe inicjatywy: Szkółka Piwowarska i Spotkanie piwowarów w ZUP-ie – tym razem łączymy te dwa spotkania w jedno, a raczej dwa spotkanie w jednym miejscu i tym samym terminie. Zasady uczestnictwa znajdziecie podlinkowane pod powyższymi nazwami imprez, a pod niniejszym wpisem zamieściliśmy formularz zgłoszeniowy, który prosimy wypełnić, żebyśmy mogli przygotować odpowiednią ilość utensyliów 🙂

Czas trwania spotkania: 15.00-22.00
Miejsce: tereny zielone Volvo, ul. Mydlana, Wrocław

 

Z racji panującej letniej, upalnej pogody podczas nadchodzącej Szkółki Piwowarskiej wspólnie z uczestnikami uwarzymy piwo w sam raz na letnie upały, czyli Summer SMASH Pale Ale. Co to takiego? Summer oznacza lekkie piwo w sam raz na upalne dni. SMASH z angielskiego Single Malt Single Hop, czyli piwo do uwarzenia, którego użyto tylko jednego rodzaju słodu oraz jednej odmiany chmielu. No i oczywiście nie zapominamy o drożdżach i wodzie :). Tym razem naszym celem jest pokazanie Wam, że do wykonania dobrego piwa nie musimy używać wieloskładnikowych zasypów.

Składniki na naszą warkę tradycyjnie ufundował sklep Twój Browar:

– słód Pale Ale Golden Promise 5 kg

– chmiel Sorachi Ace 200 g

– drożdże Danstar Nottingham

Dodatkową atrakcją spotkania jest dostępny na miejscu grill – zapewniamy węgiel, sztućce, talerzyki, kubki, tacki, podpałkę (będzie zrzuta, ok. 3 złote na osobę). Do jedzenia każdy przynosi, co chce, a jak nie chce jeść, to przynosi tylko piwo. Piwo koniecznie – piwowarzy swoje, a kandydaci na piwowarów z konieczności tak zwane sklepowe 🙂 Do degustacji piw będziemy mieli kubeczki plastikowe, ale weźcie też swoje szklanki/kufle.

Oprócz grilla na miejscu mamy:

– krytą wiatę wraz ze stołami i ławami
– duży teren trawiasty
– boisko
– zaplecze sanitarne
– dostęp do prądu

Dojazd: do pętli Sępolno, a następnie pieszo do ul. Mydlanej lub ul. Monopolowej.
Można przyjechać samochodem i zostawić auto na noc (albo nie pić piwa i wrócić nim do domu po zakończeniu spotkania – nie polecane).

Mapka:

MAPA

 

Prosimy o wypełnienie formularza:

Zapraszamy!!!

 

 

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pokazy warzenia - szkółka, Spotkania piwowarów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *