Szkółka i po szkółce :-)

 iko_wpisW dniu 16.02.2014 już po raz drugi spotkaliśmy się w Szynkarni w gronie ponad 20 osób, aby wspólnie uwarzyć piwo w ramach szkółki piwowarskiej organizowanej przez Wrocławską Inicjatywę Piwowarską. Tym razem na warsztat powędrował Czeski Pils, do uwarzenia którego surowce dostarczył sklep piwowarski Twój Browar. Szkółkę poprowadzili doświadczeni piwowarzy domowi w składzie: Agnieszka Wołczaska-Prasolik „Marusia”, Jarosław Krawczyk „Jaras” i Łukasz Bzdzion „Bzdzionek”.
Tradycyjnie szkółkę rozpoczęliśmy od wręczenia materiałów szkoleniowych i krótkiego wstępu teoretycznego na temat sprzętu i surowców potrzebnych do uwarzenia piwa w domu. Dokładny opis procesów: zacierania, filtracji, wysładzania, gotowania i chmielenia brzeczki został omówiony przy każdym z poszczególnych etapów. Dodatkowo zostały przedyskutowane tematy dotyczące dezynfekcji w piwowarstwie domowym, drożdży i fermentacji, która mimo tego, że jest kluczowa w procesie powstawania piwa jest często lekceważona przez początkujących piwowarów domowych.
Jak zwykle szkółka miała charakter interaktywny, więc każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił wcielając się w rolę przyszłego piwowara domowego. Oprócz samego zaangażowania w procesie warzenia, uczestnicy szkółki zadawali też wiele pytań na każdym z etapów i chętnie uczestniczyli w dyskusjach.
Każdy z uczestników szkółki miał również okazję spróbowania piw od piwowarów domowych działających w ramach Wrocławskiej Inicjatywy Piwowarskiej, którzy jak zawsze licznie przybyli na nasze spotkanie służąc cenną radą i pomocą.
Dziękujemy serdecznie tym uczestnikom, którzy po zakończeniu pokazu, pomogli nam w posprzątaniu i spakowaniu sprzętu.
Podczas następnej szkółki będzie możliwość degustacji dwóch warek piw uwarzonych w Szynkarni, a będzie to Rauchbier i Czeski Pils.
Miejsce i data następnej szkółki zostaną podane już wkrótce, zatem zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i profilu na FB.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Pokazy warzenia - szkółka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *