Dlaczego piwo domowe?

Bo jest domowe, a wszystko, co domowe, jest lepsze! To oczywiście najkrótszy możliwy powód warzenia piwa w domu, ale jest ich dużo więcej.

Zacznijmy od tego, że temat piwa to rzeka. Na świecie są setki styli, tych oficjalnie uznanych i tych nie uznanych. Są piwa jasne, ciemne, bursztynowe, czerwone.
Są piwa górnej i dolnej fermentacji. Są piwa z przyprawami, owocami, ba, nawet z warzywami. I wszystkie je można uwarzyć w domu!

Jeśli więc nudzi Was wybór piw w sklepie, jesteście ciekawi smaków piw z całego świata, chcecie eksperymentować, tworzyć, albo warzyć po prostu bardzo
dobre, klasyczne piwa, to hobby jest właśnie dla Was!

Nie, nie trzeba do tego doktoratu z biochemii oraz dedykowanego wykształcenia. Wystarczy właśnie ta odrobina chęci, które z czasem mogą zmienić się w prawdziwą pasję,
która dostarczy Wam mnóstwo satysfakcji.

Czy jest trudno? Nie. W internecie znajdziecie mnóstwo poradników, a na forum społeczności piwowarów piwo.org bardziej doświadczeni koledzy i koleżanki chętnie udzielą Wam pomocy!

Tymczasem kilka personalnych opinii, dlaczego warto warzyć piwo w domu:


Warzę od 2012 roku (w 2011 zrobiłem kilka piw z puszek). W piwowarstwie domowym najbardziej lubię tworzenie receptur, poznawanie składników i łączenie ich, aby uzyskać określony efekt.
Oczywiście, nie zawsze jest on taki jak założyłem, ale pewna nieprzewidywalność tego hobby jest również jego zaletą. Uwielbiam dzielić się swoim piwem ze znajomymi, słuchać ich komentarzy
oraz opinii. Bardzo fajnym elementem jest też kontakt z piwowarskim środowiskiem, wspólne spotkania i wymiana doświadczeń.

~Crosis (Przemek Chmielewski)


Piwo warzę w domu od 11 lat. Gdy zaczynałam oferta w sklepach była wyjątkowo nędzna (dominacja 3 wielkich koncernów w pełnym rozkwicie) a na forum browar.biz poznałam ludzi interesujących się piwem oraz piwowarów domowych, którzy pokazali mi, jak zrobić w domu piwo takie, jakie lubię.

~Marusia (Agnieszka Wołczaska-Prasolik)


Warzę bo chcę. Warzę co chcę. Nie płacę akcyzy Tuskowi. A do tego warzone w domu piwo jest lepsze i duuużo tańsze od tych dostępnych w sklepach…

~Szuwar71


Najbardziej lubię eksperymenty i kombinacje..piwo z kurczaka..czemu nie, w sklepie tego nie dostanę.

~BeerGrill