Pierwszy Panel Style Piwne – Stout

W minioną niedzielę (10.11.2013) w ZUP odbyło się pierwsze spotkanie WIP-ów (Wrocławska Inicjatywa Piwowarska) z cyklu „Panele Degustacyjne – Style Piwne”.

Z okazji świętowanego dwa dni wcześniej Międzynarodowego Dnia Stoutu, panel poświęcony był właśnie temu szlachetnemu gatunkowi piwa. Rozpoczęliśmy wykładem, który poprowadzili Michał (Ferguson) i Krzysiek (Undeath). Opowiedzieli oni nie tylko o historii tego piwa, ale również przedstawili poszczególne jego odmiany, które znane są jako: Dry Stout, Milk Stout, Oatmeal Stout, Foreign Extra Stout, American Stout oraz Russian Imperial Stout. Po wspólnej dyskusji i wymianie piwowarskich doświadczeń zainspirowanych wykładem przeszliśmy do najprzyjemniejszej części spotkania. Rzecz jasna chodzi o degustację domowych stoutów przyniesionych przez piwowarów, które próbowaliśmy ocenić sensorycznie zgodnie ze standardami BJCP.
Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie oraz wzbogacenie spotkania swoim doświadczeniem. Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne spotkania Wrocławskiej Inicjatywy Piwowarskiej, o których wkrótce poinformujemy.

Prezentacja w PDF – Stout

WIP

Ten wpis został opublikowany w kategorii Panel Stylów Piwnych, Spotkania piwowarów i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *