Kurs sensoryczny WIP na Wrocławskich Warsztatach Piwowarskich 10 i 11 Czerwca

Hops_kit_2_vials_free-copySerdecznie zapraszam do uczestnictwa w Kursie sensorycznym organizowany przez Wrocławską Inicjatywę Piwowarską na kapsułkach firmy Siebel, który odbędzie się podczas VII Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa oraz XII Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich 10 i 11 czerwca na Stadionie.

Kurs przeznaczony jest dla piwowarów domowych oraz innych osób, które chcą posiąść wiedzę umożliwiającą prawidłową ocenę piwa. Celem kursu jest przekazanie uczestnikom wiedzy piwowarskiej naukowej oraz sensorycznej. Wykład z wiedzy teoretycznej uzupełniony jest degustacją specjalnie rozrobionych kapsułek z zapachami, pozwalające określić dany aromat w piwie oraz przeprowadzenie szerokiej dyskusji na ten temat.

Kurs podzielony jest na 3 części po 8 kapsułek każda. Przeprowadzone zostaną w piątek i sobotę. Koszt całości kursu 24 kapsułek + 1 gratis- 150 zł. W jednym kursie udział może brać 20 osób- LICZBA MIEJSC OGRANICZONA. Kurs poprowadzi Krzysztof Czechanowski (Undeath).

10.06.2016 r Piątek:

1. – Pierwsza część  godzina 16.30 – 8 zapachów: Diacetyl, Papierowy(karton), DMS, Kwas Butanowy, Ziemisty, Kwas Kaprylowy, Kwas Izowalerianowy i Merkaptan

11.05.2016 r Sobota:

2. – druga część  godzina 10.00 – 8 zapachów: Skunks, Aldehyd octowy, Geraniol (kwiatowy), Kapronian (dojrzałe jabłko), Migdałowy, Wanilliowy, Rozpuszczalnik i Octan Izoamylu

3. – trzecia część godzina 11.30 – 9 zapachów:  Octowy, Gorzki (smak) i Kwaśny, Zbożowy, Metaliczny, Fenolowy,  Pszeniczny (mieszanka), Zjęczały oraz jako próbka gratisowa Stajenny.

Kurs odbywa się podczas Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa, Sala Szkoleniowa Festiwalu jeszcze zostanie wyznaczona, a każdemu uczestnikowi przesłana mapa z zaznaczoną salką mailowo. Jeżeli nie będziecie mogli trafić proszę się zapytać na stanowisku informacyjnym WIP (okrągły budynek). Zapewniamy materiały pomocnicze, kubki, mace, wodę mineralną i dobrą atmosferę. Uczestników prosi się, żeby w dniu kursu nie spożywali ostrych potraw, mocno doprawionych oraz nie używali mocnych perfum i kosmetyków (żeby nie zaburzać innym użytkownikom odbioru próbek) i dzień wcześniej wstrzymali się spożywania większej ilości alkoholi.

MAPKA gdzie odbędzie się kurs:

mapa

Zgłoszenia za pomocą formularza, miejsca według pierwszeństwa zgłoszenia – będzie wysyłany mail zwrotny. Opłata za kurs 150 zł na konto podane w zwrotnym mailu.

ZAPISY ZAMKNIĘTE! Brak miejsc.

PROSZĘ SPRAWDZAĆ SPAM. Informacje zwrotne zwłaszcza na skrzynki z gmaila często tam lądują.

Prowadzący Kurs:

Krzysztof Czechanowski (Undeath)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sensoryka i degustacje. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Kurs sensoryczny WIP na Wrocławskich Warsztatach Piwowarskich 10 i 11 Czerwca

 1. MK pisze:

  Do kiedy zostaną potwierdzone rejestracje?

 2. Undeath pisze:

  Dzisiaj 🙂

  • MK pisze:

   Czyli jeśli do wczoraj nie dostałem potwierdzenia, to znaczy, że się nie załapałem?

  • MK pisze:

   Witam, bardzo mi zależy na informacji, czy załapałem się na kurs sensoryczny, do tego momentu nie dostałem potwierdzenia, na festiwal będę jechał z Łodzi i próbuje dostosować do tej decyzji moją podróż. Odwołali mi już kurs na silesia beer fescie i na łódzkiej imprezie. Fajnie by było tym razem się załapać.

   • Undeath pisze:

    Na wszystkie maile odpowiadałem osób, które się załapały i osób, które niestety nie zdążyły. Proszę sprawdzić spam mogły tam wylądować wiadomości od mnie. Proszę też o dodatkowy kontakt przez powyższy formularz, w uwagach wpisać że to Pan.

 3. Aaaa pisze:

  Czy takie próbki można gdzieś dostać? Kiedy taki kurs będzie ponownie organizowany?

 4. Pingback: Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa | NewsBook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *