WIP na 6. Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa oraz XII Wrocławskich Warsztatach Piwowarskich

Serdecznie zapraszamy na 6 Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa i XII Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie!!!

W tym roku spotkacie nas cały czas na Stoisku WIP, utworzonym na esplanadzie w pobliżu sal szkoleniowych i wystawowych. Mapka Festiwalu:

11182793_972235109474211_5569185079714879214_o

Przygotowaliśmy dla was liczne atrakcje i szkolenia m.in:

– Kurs sensoryczny na kapsułkach firmy FlavorActive, zawierający główne cechy i wady piwa. Dowiecie się na nim jak degustować piwo rozpoznawać jego główne cechy sensoryczne oraz jak rozpoznać wadę. Niestety zapisy już są  zakończone, a kurs odbywa się w piątek i sobotę.

– Warzenie piwa na stoisku WIP : Piątek piwo zacierane, Sobota piwo z brewkita, Niedziela piwo z ekstraktów. Będziecie mogli nauczyć się jak powstaje piwo w warunkach domowych, uzyskać wiele porad dotyczących procesów, a także uzyskać wiele ciekawych informacji związanych z piwowarstwem domowym.

– Test na daltonizm sensoryczny na stoisku WIP. Będziecie mogli sprawdzić swoje podstawowe umiejątności sensoryczny. Jest prosty test polegający na rozpoznaniu podstawowych smaków kwaśnego, gorzkiego, słonego i słodkiego oraz wody. Test odbywa się codziennie do wyczerpania próbek.

– Konkursy: dopasuj piwo do szkła, sparuj z jedzeniem

– Informacja, porady i pomoc – stoisko WIP

W każdej chwili możecie podejść do nas i zadać pytanie na interesujące was tematy odnośnie piwa, a także można zasięgnąć porady, nie tylko podczas warzenia piwa na naszym stoisku, odnośnie swoich wyrobów. Przeprowadzimy krótki kurs na daltonizm sensoryczny, określa on czy nadajemy się do dalszej oceny piwa i czy możemy rozwijać swoje umiejętności sensoryczne. Dodatkowo przygotowaliśmy dla was kilka konkursów, które przeprowadzone zostaną na scenie kulinarnej.

Będziemy także jak co roku godnie reprezentować nas na spotkaniu Piwowarów domowych: http://www.wrowar.pl/2015/03/spotkanie-piwowarow-2-maja-2015/

Serdecznie zapraszamy! Widzimy się już w Piątek!

Krzysztof Czechanowski (Undeath)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *